Tehisintellekti idufirmade arvu kaardistamine riikide kaupa

Keset tehisintellekti (AI) hiljutist laienemist visualiseeris visuaalkapitalisti Marcus Lu Quidi andmeid (millele pääses juurde Stanfordi 2024. aasta tehisintellekti indeksi aruande kaudu), et tuua esile 15 parimat riiki, kus on viimase kümne aasta jooksul olnud kõige rohkem tehisintellekti käivitamise tegevust.

Sellel joonisel esitatud arvud näitavad uute rahastatud tehisintellekti idufirmade arvu selles riigis ajavahemikul 2013–2023. Arvesse võeti ainult ettevõtteid, kes said erainvesteeringuid üle 1,5 miljoni dollari.

Andmed ja esiletõstmine

Järgmises tabelis on loetletud kõik ülaltoodud joonisel esitatud numbrid.

Nende andmete põhjal näeme, et USA, Hiina ja Ühendkuningriik on end tõestanud tehisintellekti innovatsiooni peamiste kasvulavadena.

Rahastamise osas on USA tohutult ees, aastatel 2013–2023 olid erasektori tehisintellekti investeeringud kokku 335 miljardit dollarit. Hiina tehisintellekti idufirmad kogusid sama aja jooksul 104 miljardit dollarit, samas kui Ühendkuningriigi idufirmad kogusid 22 miljardit dollarit.

Täiendav analüüs näitab, et USA suurendab seda lõhet veelgi. Näiteks 2023. aastal kasvasid erainvesteeringud USA-s 22% võrreldes 2022. aasta tasemega. Samal ajal vähenesid samal ajavahemikul investeeringud Hiinasse (-44%) ja Ühendkuningriiki (-14,1%).

Kuhu kogu see raha voolab?

Quid jaotab ka erasektori tehisintellekti koguinvesteeringud sihtvaldkondade kaupa, andes ülevaate sellest, millised sektorid saavad kõige rohkem rahastust.

Kõige rohkem raha meelitab tehisintellekti infrastruktuur, teadusuuringud ja juhtimine, mis viitab idufirmadele, kes ehitavad tehisintellekti rakendusi (nagu OpenAI ChatGPT).

Teine suurim fookusvaldkond on loomuliku keele töötlus (NLP), mis on tehisintellekti tüüp, mis võimaldab arvutitel mõista ja tõlgendada inimkeelt. Sellel tehnoloogial on ettevõtete jaoks arvukalt kasutusvõimalusi, eriti finantsteenustes, kus NLP saab toita klienditoe vestlusroboteid ja automatiseeritud varanõustajaid.

Kuna 2023. aastal investeeriti NLP-le keskendunud idufirmadesse 8 miljardit dollarit, näivad investorid olevat väga teadlikud selle tehnoloogia ümberkujundavast potentsiaalist.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -