Saudid ähvardasid müüa Euroopa võlakirju, kui Venemaa varad konfiskeeritakse

Põnevas geopoliitilises arengus teatab Bloomberg, et Saudi Araabia vihjas selle aasta alguses eraviisiliselt, et müüb osa (või kõik) oma Euroopa võlapositsioonidest, kui G-7 konfiskeerib Venemaa külmutatud varad.

Tuletame meelde, et mais märkisime, et Euroopa Liit kiitis heaks USA toetatud kava kasutada Venemaa varadest saadud kasumit ja intresse Ukraina relvastamiseks; see oli aga järsk tagasiminek varem välja pakutud plaanist – mida Zelenskõi ja Ukraina tugevalt propageerisid – konfiskeerida umbes 300 miljardi dollari väärtuses Venemaa varasid. Paljud mõtlesid, mis ajendas ümberpööramist.

Nüüd me teame ja nagu Bloomberg märgib, “ütles kuningriigi rahandusministeerium mõnele G-7 kolleegile oma vastuseisust ideele, mis oli mõeldud Ukraina toetamiseks, kusjuures üks inimene kirjeldas seda kui varjatud ohtu.” Saudid mainisid konkreetselt Prantsuse riigikassa emiteeritud võlga, ütlesid kaks inimest.

Enamikku 300 miljardi dollari suurusest külmutatud Venemaa varast hoitakse Euroopas – eriti Prantsusmaal, Saksamaal ja Belgias. Mis teeb tänase Bloombergi raporti geopoliitiliste lõhede vaatenurgast veelgi huvitavamaks, sest see tähendab, et tänu oma võimele tekitada Euroopa ebastabiilsel võlakirjaturul likvideerimispaanika, on sellel palju rohkem võimendust kui Ukrainal ja lääne meedial “vooruse signaaliks”.

Nüüd nimelt nimetas Macron valimisi ja need valimised kõikusid vahepeal metsikult vasakäärmuslaste poole, kuid pärast seda, kui need “kõnelused” saudidega toimusid, on Prantsuse võlakirjade tootluse vahed Saksamaale plahvatuslikult kasvanud…

Kindlasti oli see müügipaanika, mis tuli ajal, mil saudid kasutavad Prantsuse võlakirju poliitilise mõjutusvahendina, lihtsalt kokkusattumus.

Kummalisel kombel on Saudi Araabia säilitanud tugevad suhted Moskvaga, kuid loonud sidemeid ka Ukrainaga. Ja ometi on selge, et kui tõukamine tuleb, on kroonprints kindlalt Putini nurgas.

Bloomberg märgib, et olenemata motiivist rõhutab Saudi Araabia samm oma kasvavat mõjuvõimu maailmaareenil ja G-7 raskusi nn globaalsete lõunariikide toetuse kogumisel Ukrainale.

Ja USA peaks teadma: meeldetuletuseks juba 2016. aasta aprillis teatas NYT, et Saudi Araabia ähvardas toonast presidenti Barack Obamat likvideerida 750 miljardi dollari suurune USA riigikassa, mis talle tol ajal kuulus (samm, mis oleks tekitanud võlakirjaturu krahhi), kui ta leitakse olevat vastutav 11. septembri rünnakute eest.

Siis – nagu praegu – võitsid saudid (lõbusalt jätkas Saudi Araabia oma TSY osaluste vähendamist pooleks 2016. aasta lõpuks niikuinii). Kuid suurem mõte on siin kahekordne:

  1. Kuigi naftadollar võib olla surnud või mitte, on selle võimendus tema endise mina kahvatu vari; tegelikult läheb ainus võimendus neile, kes omavad endiselt USA paberit ja võivad ähvardada selle Weillile maha visata.
  2. USA dollari relvastamine – nii ebaoluline kui see praegu ka pole – Venemaa vastu oli katastroofiline otsus, mis kordub aastaid ja sunnib Fedi lõpuks kokku ostma kogu USA võla, mida endised riigikassade omanikud ühel või teisel viisil müüvad.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -