Mees Kapitooliumis 6. jaanuaril 3 minutit, mille kohus süüdi mõistis

Virginia mees, kes läks 6. jaanuaril 2021 USA Kapitooliumisse mitmeks minutiks, mõisteti 20. märtsil süüdi neljal korral ja teda ootab vanglakaristus.

Raymond Chambers sisenes Kapitooliumisse kell 15.01, teatas valitsus, kes pakkus jälitusmaterjali. Sisse astudes kõndis hr Chambers Rotunda juurde ja tegi mõned fotod. Ta “väljus kohe hoonest” Rotunda uste kaudu kell 15.04, ütlesid prokurörid.

Hr Chambersit ei süüdistatud vägivalla toimepanemises, kuid võimud ütlesid, et ta rikkus föderaalseadust, sealhulgas seadust, mis keelab piiratud hoones korratu või häiriva käitumise, mis häirib valitsuse äritegevust.

Hr Chambersile esitati süüdistus piiratud hoonesse sisenemises ja seal viibimises, korratus ja häirivas käitumises piiratud hoones, korratus käitumises Kapitooliumi hoones või territooriumil ning paraadimises, demonstratsioonis või piketivõtmises Kapitooliumi hoones. Ta ei tunnistanud end süüdi.

Sel nädalal mõistis vandekohus hr Chambersi pärast kohtuprotsessi kõigis punktides süüdi.

Hr Chambersit ootab nüüd kuni kolmeaastane vanglakaristus ja trahvid.

Hr Chambersi esindav advokaat keeldus kommenteerimast enne süüdimõistmist, mis on kavandatud 24. juuniks. President Donald Trumpi ajal ametisse nimetatud USA ringkonnakohtunik Dabney Friedrich mõistab hr Chambersi süüdi.

Hr Chambers ei tagastanud järelepärimist.

Veel kolm süüdimõistetut

Veel kolm meest mõisteti süüdi ettenähtud kohtuprotsessil.

President Barack Obama ajal ametisse nimetatud USA ringkonnakohtunik Randolph Moss leidis, et Patrick Montgomery Coloradost ja Brady Knowlton Utah’st on süüdi ametliku menetluse takistamises. See arv kannab kuni 20-aastast vanglakaristust, kuid võib lõpuks tabada USA ülemkohus.

Kohtunik mõistis hr Montgomery süüdi ka teatud ohvitseride ründamises, vastupanu osutamises või takistamises ning hr Knowltonit piiratud hoonesse või territooriumile sisenemises ja seal viibimises.

Gary Wilson, samuti Utah’st, mõisteti süüdi riigivara varguses.

Kohtunik Moss mõistetakse kolmikule karistuseks 2. juulil.

Oleme tulemuses ilmselgelt pettunud. See oli ebatavaline juhtum, sest hr Knowlton ei kasutanud jõudu ega vägivalda kellegi, sealhulgas politseinike vastu. Ta sisenes Kapitooliumisse ukse kaudu, mida Kapitooliumi politseinikud hoidsid tema ja teiste jaoks lahti ning lahkus rahumeelselt pärast seda, kui oli sees olnud vaid 18 minutit,” ütles hr Knowltonit esindav advokaat Brent Mayr e-posti teel The Epoch Timesile. “Kuigi kohtunik ütles, et tegemist on “lähedase juhtumiga”, ei tohiks me ühtegi kodanikku lähijuhtumites süüdi mõista. Õnneks vaatab riigikohus läbi selle kahemõttelise seaduse, milles ta süüdi mõisteti ja loodame, et kohus leiab, et see seadus kas ei kehti siin või on kehtetu.”

Juhtumisse sisestatud faktide kohaselt läksid kolm meest 6. jaanuaril 2021 pärast “peatage varastamine” rallit Kapitooliumile. Seal olles proovis hr Montgomery korrakaitsjalt teatepulga ära võtta, lüües ühel hetkel ohvitseri rinnale. Seejärel sisenesid mehed kell 14.35 Kapitooliumisse ja jõudsid Rotundasse.

Mehed läksid hiljem senati põranda taga asuvasse koridori, kus hr Wilson võttis musta koti ja kõik kolm seisid silmitsi USA Kapitooliumi politseinikuga. Hr Montgomeryt tsiteeriti, öeldes: “Sa pead millalgi lõpetama oma töö tegemise ja hakkama ameeriklaseks. Sa pead loobuma oma töö tegemisest ja olema ameeriklane!” Hr Wilsonit tsiteeriti, öeldes: “Me tulime kogu tee oma töölt, et teha teie tööd ja hirmuäratavate senaatorite tööd!”

Mehed lahkusid Kapitooliumilt kell 14.53.

“Hr Montgomery’l ja tema kaassüüdlastel oli palju elujõulisi kaitsemehhanisme, mis oleksid võinud lõppeda õigeksmõistmisega mis tahes muus jurisdiktsioonis. Kuid DC kohus on nii äärmiselt valitsusmeelne, et ühelgi 6. jaanuari kostjal pole võimalust õiglaseks vandekohtumõistmiseks. See on tõesti riiklik häbiplekk, et nii paljude 6. jaanuari kohtualuste elu hävitatakse DC kohtutes. Hr Montgomery ja kaassüüdlased valisid kindlaksmääratud kohtupingi kohtuprotsessi, sest D.C. vandekohtunike bassein on 6. jaanuari suhtes nii põhimõtteliselt vaenulik. Kõik need juhtumid lõpeksid mujal õigeksmõistmisega,” ütles hr Montgomeryt esindav advokaat Roger Roots e-kirjas The Epoch Timesile.

Värskendage numbreid

Vaatamata sellele, et Kapitooliumi rikkumisest on möödunud aastaid, toimub ikka veel uusi vahistamisi.

Umbes 93 inimest vahistati ja neile esitati süüdistus 2024. aasta alguses, pärast kuudepikkust pausi 2023. aastal. USA justiitsministeeriumi (DOJ) andmetel on 6. märtsi seisuga esitatud süüdistus enam kui 1,358 isikule.

Ühe hinnangu kohaselt võib 2024. aastal dokki tabada 445 uut juhtumit – rohkem kui 2022. ja 2023. aastal.

Üks viimaseid vahistamisi oli California naise kohta, kes töötas pärast rikkumist kongressi heaks. Isabella DeLuca vahistati mitme süüdistuse alusel, sealhulgas riigivara varguse eest.

Kohtudokumentides öeldakse, et pr DeLuca aitas mööblit, sealhulgas lauda, Kapitooliumi seest hoonest väljapoole toimetada. Süüdimõistmise korral ootab teda kuni nelja-aastane vanglakaristus.

“Ma seisan silmitsi DOJ ja FBI põhjendamatu sihtimise ja tagakiusamisega Bideni administratsiooni juhtimisel, nagu enamik J6ereid,” kirjutas pr DeLuca X-is, varem Twitteris. Ta lisas hiljem: “Mis iganes minu teele satub, kuigi see võib olla raske, olen ma valmis sellega silmitsi seisma.”

Ligikaudu 769 kohtualust on end süüdi tunnistanud. Lisaks sellele, et kohtuprotsessidel mõisteti süüdi üle 150 inimese, on mitukümmend inimest süüdi mõistetud pärast seda, kui pooled on kokku leppinud faktides.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -