KUUM > Andres Raid > Etendus jätkub, Nordica!

Oleme Nordica käekäiku jälginud selle algusest ehk loomisest alates ja juba selle projekti eostamise hetkel oli selge, et kogu asi haiseb..

Me ei eksinud. Maksumaksja miljonid on lihtsalt selle maksja jaoks kadunud ja vastu pole peale suhteliselt kesise etenduse midagi saadud. Asi pole aga sugugi veel lõppenud ja suure aplombiga loodud komisjon pole samuti oma uurimistööga kuskile jõudnud. Tuleme appi ja lisame veel pisut uusi vürtse, mis on ilmsiks tulnud.

ERR avaldas loo https://www.err.ee/1609101614/nordica-erikontroll-laheb-maksma-166-000-eurot jättes millegipärast jätsid punkti panemata kae imet, uurimisalused valisid endale ise  ise  kontrollija!

Asi peab aga eemalt ilus välja paistma ja a et otsad oleks ilusasti vees, lahkuvad poolte kokkuleppel Nordicast samal ajal Palmeri käsilased. Lihtne – kt kui kontroll „sisse lendab“ , polegi õieti ju enam kedagi, kelle käest aru pärida. Viimasena lahkus Palmeri parem käsi ehk kinnimakstud juht ja käsualune Anton Õnnik sünninimega Gendelman. https://www.inforegister.ee/623427-ID
Eriti kasulik on Eesti Aviokütuse Teenuse AS ettevõte, tore on ju iseendale kütust müüa ilusa kasumiga! Jne. Jne. jne. Ah jaa, ostad aga seda ju riigiettevõttena ja loomulikult maksumaksja raha eest  kommertsjuhi rollis.
https://xfly.ee/et/our-story/
Kui vaadata neid riiuliettevõtteid, mis poistel kirjas on siis on lihtne aru saada, et isegi palka võeti välja läbi nende riiulite selleks, et riigile mitte makse maksta saades samal ajal palka sellelt samalt riigilt. Ta ei olnud seal selliselt käituvana ainus, sama tegi ka Palmer. e-Äriregister – Xfly OÜ (rik.ee)

Mis asi see siis ikkagi on millest ajakirjandus hõiskab?! Töötajaid ei ole, raha vooge pole, makse pole ja ka sissemakset pole. Ja kõik muudkui vatravad millestki ja isegi mingid edusammud olevat olemas! Omanik on hoopis keegi Blumfeld ja see vaim kuulub kah riigi ettevõtte alla.

https://infopank.ee/ettevote/291260/aerocon-ou

Siia tuli siis palk. Kuidas ikkagi on võimalik et kõik juhatuseliikmed võtsid riigilt palka läbi oma riiulite.? Nordica enda töötajad on väitnud,et Palmer ostis isegi oma suitsud ja alkoholi Nordica arvelt ehk siis erikontroll peaks hakkama jälgima kõiki ülekandeid ja arveid ehk rahade liikumisi viimase 3 aasta  jooksul. Vaevalt seda aga tehakse , sest siis tuleks välja võimalikud maksupettused ja korruptsioon eriti just lennukikütuse osas. Minister jääks ilmselt äärmiselt ebamugavasse seisu ja kellele seda vaja on?!

Lõpetuseks midagi ka Euroopa keskusest, millel tasuks silma peal hoida.

14.9.2023 võeti EU parlamendis vastu seadus, et ka välisfirmad võivad liikmesriikides kaevandada EU loa alusel ilma kohalike võimaliku vastukobinata EU jaoks vajalikke atrateegilisi maavarasid.
https://mvlehti.net/2023/09/16/kartta-suomen-kaivosalueiden-valtauksista-sodassa-menetimme-vain-13-pinta-alasta-mielipide/
https://mvlehti.net/2023/09/14/eu-aanestys-suomelta-viedaan-raaka-aineidensa-hallinta-nyt-viedaan-kaikki/
Esimesena meenub  fosforiit ja Nauru.

Andres Raid

 

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -