Kutse – Nursipalu kett 24. veebruaril

Tähistamaks vääriliselt EV aastapäeva ning kaitsmaks oma kodukandi rahu, vaikust, põlistalusid ning loodusväärtusi, kutsub kodanikeühendus Meie Nursipalu kõiki kaasamõtlejaid, sõpru ning poolehoidjaid laupäeval (24.02.2024) Võrumaale.

Aasta tagasi toimunud Nursipalu kett oli esimene avalik suur protestiaktsioon Nursipalu harjutusala laiendamise ning sinna mastaapse militaarbaasi rajamise vastu. Juba praegu häirib harjutusväljalt kostuv müra inimesi vähemalt 20 km raadiuses. Müra käes kannatab suur osa Võrumaast, tublisti üle 20 000 inimese. Võrumaa ei luba, et Nursipalus hakataks tegema veealuseid lõhkamisi ja harjutama lennukitelt pommitamist – nii nagu on sisse kirjutatud Nursipalu harjutusvälja arendusprogrammi. Võrumaa ei luba, et üle meie peade hakkavad lendama mürsud, et hakatakse tulistama sihtmärgialadele üle tsiviilisikute peade rahu ajal – nii nagu on sisse kirjutatud harjutusvälja arendusprogrammi. Võrumaa ei luba oma inimesi kodudest välja kihutada.

PÄEVAKAVAS on mõned muudatused: matk jääb sel aastal ära, Nursipalu kett liitub Terve Eesti Toetusavaldusega ja sõidame autorongis kõik koos läbi Võru Nurssi.
• Kell 13.30 alates KOGUNEMINE Tallinn-Vôru mnt pärast kurvi sirge lõigu alguses, meie juhtautod on 13.30 kohal. Autoninad suunaga Vôru poole, Võru poolt kolonni tulijad saavad tagasiöörde teha kas Navi tee otsas või üleval Viljandi mnt ristis. Kell kaks alustame sôitu Nursi poole. Sõidame sobivas tempos, ei kihuta ja päris matuserongi ka ei tee. Kolonnis sõites tuleb täita liikluseeskirju ja oleme tähelepanelikud.
Kes kolonni ei tule, need saavad ikka otse Nurssi minna.
• Kell 14.30 alates kogunemine Nursis, kett algab metsavendade mälestumärgi juurest Võru-Valga maanteel, hargneme Võru poole.
Autod jätame mälestusmärgi poolsele teepervele, keti moodustame koolimaja poolsel teepervel.
Palume igal osalejal kaasa võtta küünal ning jätta see hiljem enda kohale tee ääres.
• Kell 15.00- 15.20 ÜHENDAME KÄED NURSIPALU KETIKS!
• Kell 15.30 Kõik osalejad on oodatud pidutsema Nursi vana koolimaja juures. Saab kuuma teed ja võileibu, kohal on pillimees. Laulame, räägime asjalikku ja muidujuttu. Lastel on võimalus koolimaja õues vabalt ringi joosta ja liugu lasta, majja pääseb ka sisse nina soojendama.
—————————————————————————
Lükka metsavendade mälestusmärk asub Nursi külas otse Võru- Valga maantee ääres, Võrust tulles paremal.
Näha on Nursi küla silt ja paigutatud on ajutised rahvakogunemise märgid.
Parkida aitavad kollastes vestides poisid.
Vajadusel on abiks tel 525 4607

Nursipalu kett julgustab võrumaalasi seisma iseenda eest, oma elu ja oma väärtuste eest, traditsioonide ja kestmise eest

Terve Eesti Toetusavaldus soovib julgustada inimesi enda eest seisma ja koostööd tegema, tuues välja 20 punkti, mille osas kodanikud soovivad olla valitsuse poolt rohkem kuulatud ja kaasatud. Kui mujal Euroopas seisavad inimeste õiguste eest ametiühingud ja teised organisatsioonid, siis Eestis on suuremal osal inimestest tunne, et me oleme üksi. See ei pea nii olema – seisame kõik koos üksteise õiguste eest!

Teemaviited
#kaitsennursipalu
#meienursipalu
#terveeestitoetusavaldus

Kontakt:

Nursipalu kett:
Maarika Niidumaa
Meie Nursipalu MTÜ
[email protected]

Nursipalu.org

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -