Kas oleme jõudnud ESG tippu? Korporatiivne Ameerika lollitab ringi ja saab teada

Autor James Gorrie kaudu The Epoch Times,

“Mine ärkama, mine katki.”

Sellest fraasist on saanud midagi enamat kui nutikas sõnamäng. Nagu kõik klišeed, mis jõuavad ühisesse sotsiaalsesse väljendusse, on see klišee, sest see on üldiselt tõsi, vähemalt oma meeleolus.

Vaid paar aastat tagasi võtsid Ameerika korporatiivsed hiiglased endale ülesandeks võidelda poliitiliselt korrektsete hoiakute ja käitumise woke keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisstandardite (ESG) eest ning rakendada neid oma ärimudelites.

Mis võiks valesti minna?

Noh, nagu me nüüd näeme, saab ja tahab üsna palju.

Ettevõtted võtavad woke’i ikke

Paljud ettevõtted, kes võtsid ESG woke ideoloogia südamesse, st oma äri, on näinud vähem kui ideaalseid tulemusi. Küsige Bud Lighti headelt inimestelt raha kaotamise kohta oma ettevõtmisega ESG liikumise “S” “sotsiaalsesse” aspekti.

Disney kaubamärk on veel üks woke-ettevõte, mis on kaotanud miljardeid kassahittide seerias filmidest, mis suruvad ESG woke-ideoloogiat, eriti LBGTQ+ sotsiaalseid sõnumeid, rääkimata aktsiahindade langedes turuväärtuses kaotatud miljarditest.

Woke’i minek ei ole suurettevõtetele saatuslik, kuid see teeb haiget

Reaalsus on see, et enamikul juhtudel ei hävita woke-ettevõtete boikotid globaalseid ettevõtteid nagu Anheuser-Busch või Disney, vähemalt mitte lühiajaliselt. Rahvusvahelistel konglomeraatidel on mitu tuluallikat, mis sageli hõlmavad pikaajalisi valitsuse lepinguid ja muid pikaajalisi ärisuhteid, mis hoiavad neid tegevuses ja tõenäoliselt lähitulevikus kasumlikud. Muudel juhtudel pole lihtsalt alternatiivset valikut.

Kuid ärimudeli suunamisel keskkonnaalaste, sotsiaalsete ja äriühingu üldjuhtimisega seotud eesmärkide tegevuskavale on ka muid tagajärgi, eriti keskkonnaalase, äriühingu ja äriühingu üldjuhtimisega seotud keskkonnaaspekti osas. Püüd sundida ettevõtteid pidevalt heitkoguseid vähendama, isegi kui nad vastavad kehtivatele regulatiivsetele standarditele, on osa ESG tegevuskavast ja võib vähendada ka kasumlikkust.

Woke Pushback on siin

Kuid tegevjuhid, kes mäletavad, mis on nende töö, suruvad tagasi.

Keegi ei tea seda paremini kui Exxoni tegevjuht Darren Woods. Hr Woodsi juhtimisel kaebab Exxon kohtusse investoreid, kes üritavad sundida ettevõtet veelgi vähendama süsinikdioksiidi heitkoguseid, arvatavasti müütilise veendumuse alusel, et süsinikdioksiid, mis moodustab 0,04 protsenti atmosfäärist, on planeedile halb. Hr Woods surub vastu ka ideele saavutada 2050. aastaks süsinikdioksiidi netonullheide, kuna see ei ole võimalik.

Tegelikult reklaamivad paljud ettevõtted, nii suured kui ka väikesed, end nüüd kui “woke-free” või omavad “traditsioonilisi väärtusi”, et meeldida klientidele, kes ei taha, et korporatiivne Ameerika ütleks, mida mõelda. Sellised ettevõtted nagu Exxon, Wendy’s ja Tesla on nüüd tuntud kui mitte-woke ettevõtted.

Elon Muski X-faktor

Kahtlemata oli üks suurimaid woke-trendi vastu võitlevaid tegureid Elon Muski X-i (varem tuntud kui Twitter) omandamine. See on lihtsalt tingitud asjaolust, et ESG ja woke’i tegevuskavad, mis hõlmavad ka sunnitud mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasamise (DEI) värbamistavasid, tuginevad sõnavabaduse tsensuurile kui vahendile ühiskonna vastavuse jõustamiseks ja nende radikaalsete vasakpoolsete tegevuskavade vastuvõtmiseks.

Vabad ja avatud arutelud, mida X on võimaldanud, on tohutult mõjutanud ameeriklaste võimet rääkida oma mõtteid ilma neid tühistamata (veel üks ESG / woke taktika ja väärtus) ning on aidanud inimestel rohkem teada saada, kellega nad äri teevad ja mille eest ettevõtted tegelikult seisavad ja mida nad ei tee.

ESG liikumisel pole ettevõtlusega mingit pistmist. Äri eesmärk on rahuldada ühiskonna vajadusi, mis väljenduvad turul parimate toodete ja teenustega, mida iga ettevõte või organisatsioon saab kasutada. Seda nimetatakse konkurentsiks. Konkurents kasvatab tipptaset, mille tulemuseks on müük. Inimesed ostavad üldiselt parimat, mida nad saavad endale lubada, mis sunnib enamikku ettevõtteid tegevuskulusid sujuvamaks muutma, pakkudes samal ajal oma sihtturule parimat.

Lühidalt öeldes tahavad inimesed mitte ainult boikoteerida kaubamärke, mis neid vihkavad, vaid panna ka oma raha sinna, kus on nende süda. Enamik ei taha, et neile dikteeritaks ja öeldaks, et nende traditsioonilised väärtused pole olulised või, mis veelgi hullem, ebamoraalsed. Vähemalt mingil määral nende ettevõtete turuosa, kes seda soovivad, väheneb, kui mitte nende turuväärtus.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img
- Soovitus -spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -