Illegaalsete immigrantide kriis torkab piirilinna ootamatul moel

Autoriks Janice Hisle via The Epoch Times (rõhuasetus meie),

Benny Rodriguez, 80-aastane seitsmeaastane vanaisa, kiirgab, kui osutab seinal olevatele tuhmunud fotodele ja jutustab uhkelt loo Eagle Groceryst, pereettevõttest alates 1939. aastast.

See talus tulekahju 1948. aastal. See tekkis 1954. aasta üleujutusest. Ja alates 2002. aastast on 11 000 ruutjalga kauplus püsinud kahe miili kaugusel asuva 218 000 ruutjalga Walmarti superkeskuse varjus.

“Oleme palju läbi elanud, kuid oleme endiselt siin ja me armastame seda; me armastame oma kogukonda ja see hoiab meid edasi,” ütles hr Rodriguez The Epoch Timesile Maini ja Adamsi tänava toidupoes.

Kuid on uusi muresid korduva ohu pärast, millega Eagle Grocery, Rodriguezi perekond ja kohalik majandus on aastate jooksul silmitsi seisnud.

Püüdes peatada ebaseaduslikke piiriületusi, on föderaalametnikud mõnikord blokeerinud seaduskuulekate Eagle Grocery ostjate voolu, blokeerides seaduslikud sisenemissadamad üle Mehhiko piirisildade.

See on kahjustanud selle poe lõpptulemust, kuid probleem pole kohalik. Ameerika ettevõtted piirilinnades Californiast Texaseni kannatavad, kui seaduslikud sisenemissadamad blokeeritakse, sageli poliitilise jõu näitamisena vastuseks ebaseaduslike piiriületuste hüppelisele kasvule.

Ettevõtete omanikud, nagu hr Rodriguez ja ametnikud sellistes linnades nagu Eagle Pass muretsevad, et valitsusjuhid võivad seda taktikat näo päästmiseks sagedamini kasutada, kuigi selle tõhusus on vaieldav, samas kui ebaseaduslik sisseränne jääb 2024. aasta presidendivalimiste valijate peamiseks mureks.

Viimane kord, kui seaduslik sisenemissadam blokeeriti, kannatas Eagle Passi majandus vaid mõne nädalaga poole miljoni dollari suuruse kahjumi, ütles selle tuletõrjeülem Manuel Mello III.

Kui see jätkub, peame külmutama personali palkamise, seadmete ostmise ja projektide lõpuleviimise meie kodanike jaoks,” tunnistas ta kongressile jaanuaris toimunud ebaseadusliku sisserände kuulamisel.

Sarnased soovimatud tagajärjed ilmnevad paljudes USA piirilinnades. Ja sellega kaasnev kahju pulbitseb kogu Ameerikas viisil, mida enamik inimesi ei mõista, tühjendades kümneid tuhandeid töökohti ja miljardeid dollareid tulu.

Paljud Texans, sealhulgas Rodriguezi klann, ütlevad, et see stsenaarium annab rohkem tõendeid selle kohta, et paljud otsustajad ei ole kursis piiriäärse elu tegelikkusega. Nad loodavad värsket, tavalist vastumürki.

Endise presidendi Donald Trumpi toetajad ootavad kesklinna Shelby pargi lähedal tema visiidi ajal Eagle Passi Texases 29. veebruaril 2024.

Kasulikud suhted

Ameerika Ühendriikide kaubanduspartner nr 1 Mehhiko aitas 2023. aastal kogu Ameerikas teenida ligi 1 triljonit dollarit sisemajanduse koguprodukti ja vähemalt 8 miljonit töökohta, selgub Texases asuva ettevõtte Perryman Group veebruarikuisest aruandest, mis on aastaid analüüsinud USA-Mehhiko “bordernoomikat”.

“Kaubandus, ärisuhted, tööjõuvood ja peresidemed ühendavad 10 osariiki mõlemal pool USA-Mehhiko piiri,” toob kasu mõlemale riigile, märgitakse Perrymani aruandes.

Texase osariigi Eagle Passi saatus on põimunud selle Mehhiko sõsarlinna Piedras Negrasega – iseloomustades selliseid suhteid mõlemal pool piiri.

“Nad sõltuvad meist; me sõltume neist,” ütles Rodriguez. “Kui nad siia ei tule ja meie sinna ei lähe, siis kõik peatub.”

2016. aastal oli ta Eagle Passi “Mr. Amigo”, au, mis anti iga linna ühele elanikule iga-aastase rahvusvahelise sõprusfestivali eest. Kuid märtsis tõrjus ebaseadusliku sisserände kriis ühise pidustuse oma tavapärasest kodust Shelby pargis.

See 47 aakri suurune Eagle Passi park asub Rio Grande kõrval, mis on Ameerika Ühendriike ja Mehhikot eraldav jõgi. Kuude kaupa on see olnud suletuna keset föderaal- ja osariigivõimude vahelist vastuseisu, kes on eriarvamusel selles, kuidas immigratsiooniseadusi jõustada ja USA piiri kontrollida.

Texase kuberner Greg Abbott on üks paljudest vabariiklastest, kes süüdistavad president Joe Bidenit avatud piiride poliitika edendamises; Hr Abbott rõhutab immigratsiooniseaduste ranget jõustamist ja piiritõkete ehitamist. Valge Maja on toetanud “õiglast, korrapärast ja humaanset immigratsioonisüsteemi”, kutsudes samal ajal kongressi üles “tegema USA immigratsiooniseadustes kauaoodatud reforme”.

See kokkupõrge – ja enneolematult palju ebaseaduslikke sisserändajaid – tõukas umbes 30 000 inimesega linna Eagle Passi eelmise aasta lõpus riikliku tähelepanu keskpunkti.

Mehhiko uks, mida sageli nimetatakse “La Puerta de México”, Eagle Pass on kiireim marsruut Mehhikost suurematesse Texase linnadesse.

Paar rahvusvahelist silda, mida nimetatakse lihtsalt Bridge One ja Bridge Two, ühendavad Eagle Passi ja Piedras Negrast.

Tüüpilise kuu jooksul läbib neid sildu seaduslikult umbes 300 000 sõidukit ja 40 000 jalakäijat, näitavad linna andmed.

Kuid nende sildade all jõudsid ebaseaduslikud piiriületused mööda Rio Grandet eelmise aasta detsembris rekordiliselt kõrgele. Aprillis pidasid Eagle Passi piirkonna piiripatrulli agendid kinni üle 71 000 ebaseadusliku sisserändaja; piiriüleselt oli vahistamisi tolli- ja piirikaitse (CBP) andmetel kokku 251 000.

Sõidukid ootavad Mehhikost Ameerika Ühendriikidesse sisenemist Eagle Passis, Texases, 17. märtsil 2024.

“Sellel pole mõtet”

Need ebaseaduslike sisserändajate hüpped on ettearvamatud. CBP on mõnikord reageerinud Mehhikost Ameerika Ühendriikidesse viivate sildade sulgemisega.

Niipea kui Fedid peatasid sõiduautod 27. novembril 2023 Eagle Passis Bridge One’i ületamisel, “oli 60 protsenti meie kliendibaasist kadunud,” ütles hr Rodriguezi naine Angie.

Paljudel Mehhiko kodanikel on USA väljastatud kaardid, mis võimaldavad neil edasi-tagasi reisida. Nad tulevad Ameerika Ühendriikidesse, et külastada sõpru ja perekonda; Nad käivad koolis, söövad restoranides, naudivad meelelahutust ja käivad sisseoste tegemas. Siis pöörduvad nad tagasi oma kodudesse Piedras Negrases ja selle lähedal.

Need on inimesed, keda hiljutised USA valitsuse piiripiirangud kõige rohkem mõjutasid, ütles Rodriguezi perekonna vanim poeg, 50-aastane Jaime The Epoch Timesile.

“Niisiis, sulgete silla seaduslikele ostjatele … avada tee ebaseaduslikele inimestele, kes tulevad üle silla; sellel pole mõtet,” ütles Jaime Rodriguez.

Kuid see juhtub “siis, kui teete otsuseid Washingtonist, DC-st, teadmata tagajärgi, mis teil on.”

Mõjud kajavad Brownsville’ist Texase lõunapoolseimas tipus kuni piiri lõpp-punktini Californias, peaaegu 2,000 miili kaugusel, ütles ta.

Andmed toetavad tema väidet. Eelmise aasta piiri “ebatõhusus” ummistas kaubandustorustiku, põhjustades Texase piirialal 1,6 miljardi dollari suurust majanduslikku kahju, arvutas Perryman Group. Kadus ligi 17 000 töökohta, neist umbes pooled jaekaubanduses.

Lasti kaos

Kolm nädalat pärast silla sulgemist pöördus Texase piirikoalitsioon, mis nõuab “turvalisi ja tõhusaid piire, mis hõlbustavad seaduslikku kaubandust ja reisimist”, Bideni administratsiooni poole abi saamiseks.

Loe lähemalt siit…

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -