Hiina viib Poola ja Ukraina piiride lähedal läbi sõjalisi õppusi

Hiina ja Valgevene alustasid esmaspäeval üliharuldasi ühiseid sõjalisi õppusi Poola piiri lähedal Valgevene territooriumil. See on pretsedenditu, arvestades, et Hiina väed on nüüd paigutatud nii lähedale märatsevale sõjatsoonile Ida-Euroopas.

Valgevene relvajõud osutasid õppuste korraldamise peamise põhjusena konkreetselt “Ukraina provokatsioonile”. Sõjaväe peastaabi ülema asetäitja Vladimir Kupriyanyuk ütles, et õppused on vastus “Lääne agressiivsele välispoliitikale Valgevene suhtes” ja “Ukraina provokatsioonile”.

Murettekitav on see, et manöövrid, mida nimetatakse “Eagle Assaultiks”, ei ole lihtsalt ühe- või kahepäevased õppused, vaid need kestavad üksteist päeva, kuni 19. juulini. Õppusi korraldatakse Bresti linna lähedal Valgevene-Poola piiril, mis asub umbes 40 miili kaugusel Valgevene piirist Ukrainaga lõunas.

“Terrorismivastaste õppuste raames töötavad mõlema riigi sõjaväelased välja öise maandumise, veetakistuste ületamise ja [linnakeskkonnas] operatsioonide läbiviimise küsimused,” teatas Valgevene kaitseministeerium Telegramis.

Avalduses toodi konkreetselt välja NATO kasvav osalus Ukrainas: “NATO rühmitus Valgevene piiril kasvab kiiresti, mis toob kaasa pingete kasvu piirkonnas,” seisis järelpostituses. Lisaks hoiatas ta “karmi reaktsiooni” eest, kui välised jõud “ületavad Valgevene piire”.

Poola kaitseministeerium vastas, et sel nädalal Washingtonis toimuval NATO tippkohtumisel on suureks fookuseks “Poola-Valgevene piiril, aga ka Läti, Leedu ja Eesti piiridel käimasolev hübriidsõda“.

Kõik see toimub ka ajal, mil Venemaa on paigutanud Valgevenesse taktikalised tuumarelvad, mida ta nimetab “liiduriigiks”, tuginedes nende tihedale kaitsepartnerlusele (ja ajaloolisele lepingule) ning jätkuvale koostööle Ukrainaga.

Mis puutub Hiina selgitusse, siis selle kaitseministeerium ütles pühapäeval, et õppused on oma olemuselt peamiselt “terrorismivastased”, hõlmates “pantvangipäästeoperatsioone ja terrorismivastaseid missioone”.

“Õppuse eesmärk on tõsta osalevate vägede väljaõppetaset ja koordineerimisvõimet ning süvendada praktilist koostööd kahe riigi armeede vahel,” lisas ta.

Siinkohal on ukrainakeskse tõelise ülemaailmse sõja potentsiaali üha lihtsam ette kujutada, arvestades, et PLA väed on nüüd piirkonnas, korraldades õppusi “venemeelse” poolega.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -