Euroopa ametiasutused likvideerivad Hiina rahapesuvõrgustiku

Vahistati viis Hiina kodanikku, sealhulgas võrgustiku juht.

Euroopa koordineeritud õiguskaitsealased jõupingutused on lammutanud rahvusvahelise rahapesuvõrgustiku, mis on võimeline töötlema miljon eurot päevas. Vahistati viis Hiina kodanikku, sealhulgas võrgustiku juht.

2. ja 3. juulil viisid Hispaania võimud läbi tosin läbiotsimist Madridis, Valencias, Alicantes ja Barcelonas. Need läbiotsimised olid suunatud erinevatele kohtadele, nagu kodud, ettevõtte peakorter, kaubalaod ja restoranid, ütles Euroopa Liidu politseiamet Europol 5. juulil tehtud avalduses.

Operatsioonides osales ligikaudu 100 Hispaania politseinikku, keda toetasid Prantsuse kohtutolli uurijad ja Europoli eksperdid, teatas Europol.

Võimud vahistasid võrgustiku juhi ja konfiskeerisid läbiotsimiste käigus ligi 160 000 eurot (173 319 dollarit) sularaha, selgub avaldusest.

Uurimine, mida juhtisid Prantsusmaa pettustevastane üksus, Prantsusmaa riiklik pettustevastane amet ja Hispaania politsei Europoli abiga, algas 2021. aasta veebruaris pärast seda, kui Prantsuse tolliametnikud avastasid Lõuna-Prantsusmaal autosse peidetud üle 500 000 euro, teatas Europol.

Uurijad avastasid “kuritegeliku skeemi suurte sularahakoguste pesemiseks kogu Euroopas”, mis oli avalduse kohaselt toiminud vähemalt alates 2019. aastast.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -