Austraalia valitsus kiidab heaks 45 taastuvenergia projekti, millest 128 on teel

Viimane on uus päikesepark Kesk-Lääne-Uus-Lõuna-Walesis.

Albanese valitsus on heaks kiitnud 45 taastuvenergia projekti, millest 128 on pooleli.

Föderaalne keskkonnaminister Tanya Plibersek teatas viimasest neist projektidest 22. märtsil.

Uus-Lõuna-Walesi keskosas on heaks kiidetud uus päikesepark, mis hakkab toitma 200 000 kodu.

Dunedoost 25 kilomeetrit edelasse ehitatakse 840-megavatine päikesepark ja akuenergia salvestussüsteem, mida tuntakse Sandy Creeki päikesepargi nime all.

Pr Plibersek ütles, et valitsus soovib “avada Austraalia potentsiaali olla taastuvenergia suurriik”.

“See on tohutu ülesanne – me teeme ületunde, et sinna jõuda. Nüüdseks olen ära märkinud 45 taastuvenergia projekti, millest 128 on kooskõlastuste ootel,” ütles ta.

“Me tahame avada Austraalia potentsiaali olla taastuvenergia suurriik.”

Projekt kiideti heaks pärast Austraalia riikliku keskkonnaõiguse kohast hindamist.

Arutades projekti eeliseid, väitis valitsus, et päikesepark säästaks 1,4 miljonit süsinikdioksiidi ekvivalendi heitkogust.

“Projekt säästab kuni ligi 1 400 000 tonni süsinikdioksiidi ekvivalente, mis võrdub 440 000 auto teelt eemaldamisega aastaks,” ütles valitsus.

Projektiga toetatakse 600 töökohta ehitusetapis ja 10 pikaajalist töökohta.

“Me teame, et sellised projektid on taastuvate energiaallikate edendamiseks üliolulised, kuid need on suurepärased ka kohalike töökohtade ja majanduse jaoks,” märkis valitsus.

Hiljuti teatas föderaalvalitsus Austraalia taastuvenergia agentuuri (ARENA) kaudu 20,1 miljoni dollari suurusest maksumaksja toetusest 43 elektriveokist koosnevale sõidukipargile.

Strateegiaga “Ainult pikendatav” seotud probleem

Samal ajal on opositsioon väljendanud muret, et valitsuse ainult taastuvenergia strateegia tõstab elektrihindu.

20. märtsil toimunud parlamendis rõhutasid energia taskukohasuse variminister ja Lääne-Sydney Melissa McIntosh Lääne-Sydney toidu heategevusorganisatsiooni rasket olukorda, mis seisab silmitsi sulgemisega, kuna nende energiaarved tõusevad 900 dollari võrra.

“Millal tunnistab minister, et Albanese valitsuse katastroofiline ainult taastuvatel energiaallikatel põhinev energiapoliitika juhib Austraaliat vales suunas?” ütles ta (pdf).

Vastuseks viitas kliimamuutuste ja energeetikaminister Chris Bowen hiljutisele teatele, et energiakulud peaksid peagi langema.

“Teha on veel palju; keegi ei tohiks olla enesega rahulolev ja keegi ei tohiks väita, et süsteemis pole survet, “ütles hr Bowen.

Opositsiooniliider Dutton kinnitas hiljuti, et koalitsioon toetab järgmistel valimistel tuumaenergiat Austraalias.

“Me teeme seda. Ma usun, et see on meie riigi parimates huvides,” ütles hr Dutton 2GB raadios.

“Me peame tegelema pakkumisega seotud ebakindlusega, seega peame veenduma, et suudame tuled põlemas hoida.”

Hr Dutton ütles, et taastuvate energiaallikate üleehitamine tõstab hindu, märkides, et “baaskoormuselektrienergia puhul energiaallikate jaotuses, nagu tuumaenergia, on hinnad odavamad.

“Tuumaenergia on ainus tõestatud tehnoloogia, mis emiteerib nullemissiooni ja suurendab taastuvaid energiaallikaid,” ütles ta Sydneys Australian Financial Review Business Summitil peetud kõnes.

Taastuvad kulutused jätkuvad

Föderaalvalitsus teatab jätkuvalt taastuvenergia projektide ja kriitilise tähtsusega mineraalide uuest rahastamisest.

20. märtsil, Albanese valitsus teatas kolme uue elektrisõidukite laadimisjaama käivitamisest osana 78.6 miljoni dollari suurusest rahvusfondi juhtimisest koos NRMA-ga.

Lisaks soovitas peaminister Anthony Albanese hiljuti pakiveoettevõttel Team Global Express asendada kolmandik oma veokitest Lääne-Sydneys elektrisõidukitega.

Kuigi projekti kogumaksumus on 44.3 miljonit dollarit, panustab valitsus projekti rohkem kui 20 miljonit dollarit.

“Meil on teedel juba tuhandeid elektribusse ja elektriautosid. See Austraalia esimene projekt aitab moderniseerida meie veoautoparki, vähendada heitkoguseid, säästa kütusekulusid ja vähendada õhusaastet,” ütles hr Albanese avalduses.

“See täidab ka meie valimislubadust rahvusfondi kaudu transpordi heitkoguste vähendamiseks ja laadimistaristu kasutuselevõtuks kogu Austraalias.”

Team Global Expressi tegevjuht pr Holgate väljendas entusiasmi, et veokid asuvad Sydney teedel, toimetades pakke otse kodu- ja äriklientidele.

“Team Global Express on uhke, et käivitab sellise ulatusega elektrisõidukite katse ning toetab meie tööstuse ja riigi taastuvenergiale ülemineku ambitsioone,” ütles pr Holgate.

Lisaks suunab Albanese valitsus raha kriitilise tähtsusega mineraalide projektidesse, mille käigus toodetakse taastuvenergias kasutatavaid materjale.

13. märtsil teatas valitsus, et annab 230 miljonit dollarit Liontown Resources Kathleen Valley liitiumiprojektile Lääne-Austraalias. Liitiumit kasutatakse elektrisõidukite akudes.

“Liitiumakude jaoks vajalikust kümnest kriitilisest mineraalist üheksa võib leida siit Austraaliast, mis annab meile tohutuid töökohti ja majanduslikke võimalusi netonullmuutuses,” ütles hr Bowen.

Lisaks annab valitsus 840 miljonit dollarit haruldaste muldmetallide kaevandajale Arafura Rare Earths, et arendada Austraalia esimest haruldaste muldmetallide kaevandust ja rafineerimistehast, Nolansi haruldaste muldmetallide projekti Põhjaprojektis.

Selle projekti raames toodetakse neodüümi ja praseodüümi (NdPr), mida kasutatakse elektrisõidukite ja tuuleturbiinide magnetites.

“Rahvaste Ühenduse valitsuselt sellise toetuse saamine on kriitiline verstapost, et saada ülemaailmselt oluliseks NdPr-i tootjaks, mis on toode, mis on elektrisõidukite ja tuuleturbiinide tootjate jaoks hädavajalik, et saavutada energiasüsteemi ümberkujundamise osana tulevasi kasvueesmärke,” ütles Arafura tegevjuht Darryl Cuzzubbo (pdf).
14. märtsil, valitsus teatas kolme uue elektrisõidukite laadimisjaama avamisest Põhjaterritooriumil osana valitsuse partnerlusest riikliku elektrisõidukite kiirlaadimisvõrgu osas.
Hr Bowen ütles, et valitsuse 82-protsendiline taastuvenergia plaan 2030. aastaks pakub rekordilisi investeeringuid akudesse ja suuremahulisse salvestamisse. See hõlmab 4,9 miljardit dollarit uusi finantskohustusi.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img
- Soovitus -spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -