Andres Raid: Järgnev on esitatud lihtsalt protokolli jaoks eesmärgiga märk maha jätta

Järgnev on esitatud lihtsalt protokolli jaoks eesmärgiga nmärk maha jätta – keegi ikka mainis ka.

“Postimees” on välja toonud tegelikult kurja juure artiklis, mis käsitleb RMK tegevust.

https://www.postimees.ee/8052808/riigikontrolli-audit-rmk-soosikud-said-puitu-poolmuidu-saladiil-kirjaneni-firmadega

Pildil on loo tegelaste hulgas ka Kristen Michal, kes teadupärast juba peaministrina end tunneb ja lai üldsus näib selle mõttega mitte ainult harjunud olevat, vaid on selle ka nö “alla neelanud”. Huvitav, mis võim see selline on ja kes on Marran, kes otsese korruptsiooni kahtluse peale ei esita kuriteo teadet, kas see mees on tõepoolest suurem kui võim ise?

Laiemalt –  kuidas kogu selle loo kontekstis saab üldse rääkida Michalist kui peaministri kandidaadist? Tal on otsene korruptsiooni kahtlus ja ka kuriteo varjamise kahtlus, ametlikult pole seda kahtlustust küll keegi välja käinud. Oli toosama isik ju ka Nordica ämmaemand, mis siiani riigilt oma tütarfirmade kaudu tagastamatuid miljoneid neelab ja mille müük kuulutati ametlikult ebaõnnestunuks seetõttu, et tahtjad lihtsalt polnudki?! Seda viimast ametlikes teadetes muidugi ei mainitud. 

Kui tõsiselt saab võtta Marrani juttu selle kohta, et nood korruptiivsetena tunduvad tehingud tehti-kinnitati juba enne teda ja ta ei teadnud neist midagi?! Ametisse asudes ei vaadanudki üle, mis alluvuses toimub?!

Prooviks äkki keegi kuidagi Eesti ühiskonnani viia teade, et Eesti on suveräänne riik, millel on oma Põhiseadus ja mille alusel peab toimima ka Eesti poliitiline elu, kaasa arvatud selle õnnetu riigi juhtimine. Seda enam, et igal sammul räägitakse EL liikmelisusest ka NATO täisliikme staatusest. Nagu ütles üks tähelepanelik kirjasaatja, “Kallaste juhitud reformipartei seda mõista ei taha või ei saa ja meie konformsusest õhetav president on samuti hetkel kuskile kadunud”.
Kirjasaatja jätkas: “Täna, 04.07.24.a kell kümme õhtul on Kaja Kallas Eesti Vabariigi peaminister ja Kristen Michal tema valitsuse minister ning ühtlasi ka värskelt küpsetatud REF- ehk ühe parlamendis esindatud erakonna esimees.
Kõik!
Keegi pole Kajat peaministri ametist lahti lasknud, President pole Valitsust laiali saatnud ja Michalile uue Valitsuse moodustamise ettepanekut teinud aga need kaks juba räägivad, mida nad kõik peale hakkavad.
Ma ei välista, et see Kaja võidakse valida sinna sellesse EL-i ametisse aga kui näiteks Prantsusmaal saab peaministriks see RN-i mees, siis kogu kupatus mängitakse ümber.
Kaja ei ole veel EP poolt valitud, aga tema juba korraldab!”

Üsna täpne tundub olevat, kas pole?!
“Kõik see jätab vägisi mulje kunagi Meeksi külas eksisteerinud Rahvaste Sõpruse kolhoosist, seal oli see asja ajamise tase vahest veidi paremgi”.

Ja veel üks detail.

“Eestikeelsele haridusele üleminek” – see termini “haridus” kasutamine näitab, et entusiastidel, sh ka Kristina Kallasel, puudub arusaam selle kohta, mis asi see haridus on. Mingis keeles võib toimuda õpe, ei enamat. Need, kes seda nn segadust korraldavad, võivad silmas pidada küll üllaid eesmärke, kuid tulemus on sellele vastupidine. Käsitlus näitab, et entusiastidel pole aega ja tahtmist olla tutvuda teaduslike materjalidega (kus on nüüd loosung – usume teadust?!), mis juba üle 200 aasta vanad ja kus on selgelt välja toodud, et üks keel võib endasse “imeda” maksimaalselt 7-8% teist keelt. Jäädes ise samaks. Meil saadi sellest aru eelmise vabariigi ajal ja sellest lähtuti ka koolielu ja õppe korraldamisel, nüüd tahetakse segada eesti keelde ca 30-40% vene keelt ja loodetakse, et meil ei teki meie oma afrikaans või suržikk?!

See teema on pikem ja kohutavamate tagajärgedega sellisel viisil uisapäisa ja loosungitega kaunistatud jukerdamisega sooritatult ettevõib kujutada.

Ja ärge öelge, et keegi ei hoiatanud.

Sarnased

Leia Meid Youtubes!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -