spot_img

Globaalse Ponzi skeemi saabuv kokkuvarisemine

Autor George Ford Smith Mises Instituudi kaudu,

Ei lähe kaua aega, kui valitsused kogu maailmas, sealhulgas Washingtoni valitsus, end hävitavad.

Tugevad sõnad, kuid midagi vähemat oleks naiivne.

Nagu majandusteadlane Herbert Stein kunagi ütles“Kui miski ei saa kesta igavesti, on sellel kalduvus peatuda.” Näide: fiat-raha poliitilised režiimid. Lääne interventsionistlikud majandused on saatuslikus allakäiguspiraalis, mis on võrreldav Rooma impeeriumi omaga teisel sajandil, koormatud jätkusuutmatute võlgade ja valitsuste heaoluvastase poliitikaga, eriti Green New Dealiga.

Ülemaailmses Ponzi skeemis asendavad puhast raha õhuke ja pettus. Nagu riskifondide juht Mitch Feierstein Planet Ponzis kirjutas: „Sa ei lahenda Ponzi skeemi; sa lõpetad selle.” Charles Ponzi ja Bernie Madoff.

…tegi mõned nende investorid palju vaesemaks, kuid maailm ei kukkunud selle tulemusel kokku.

Selleks – Ponzi skeemi jaoks, mis ähvardaks kapitalismi pankrotti viia kogu läänemaailmas – on vaja inimesi, kes on palju targemad kui Ponzi või Madoff. Vaja on aega, energiat, motivatsiooni. Ühesõnaga, vajate Wall Streeti.

Kuid Wall Streetil üksi pole jõudu tõeliselt kataklüsmilise tulemuse saavutamiseks. Kui teie eesmärk on tekitada kaost võimalikult suures ulatuses, on teil vaja juurdepääsu bilansile, mis ulatub kümnetesse triljonitesse. Sa vajad jõudu. Teil on vaja prestiiži. Teil on vaja märkimisväärset valmisolekut petta. Ühesõnaga, vajate Washingtoni.

Nagu Gary North kirjutas lühikeses ülevaates Feiersteini raamatust: „Keskpangad on teinud riikide valitsustega kokkumängu, et rahastada riigivõla tohutut suurenemist, mis ületab selle, mida on võimalik kunagi ära maksta. Teisisõnu on [Feierstein] kirjeldanud valitsuse lubadusi osana hiiglaslikust rahvusvahelisest Ponzi skeemist.”

Hiljutises intervjuus ütles Peter Schiff, kelle üle naerdi, kui ta ennustas majanduse kokkuvarisemist aastatel 2007–2009 ja ütles, et ainuüksi föderaalvõla intressid „on selle aasta lõpuks umbes triljon. Järgmise aasta lõpuks [jõuab see] kahe triljoni dollarini – ja seda siis, kui intressimäärad ei tõuse. . . . See on tohutu võlapomm, mis plahvatab.”

Ülisuur ettevõtete ja krediitkaardivõlg ning pankade maksejõuetus toetavad tema argumenti eelseisva kokkuvarisemise kohta, mis on Bideni majandusliku unistuse polaarne vastand.

Lisaks märgib Reuters, et kahe- ja kümneaastaste riigikassade vahe on suurimal inversioonil alates 1981.aastast. Harva ei ole pööratud tulukõver märku andnud majanduslangusest.

Kas Jerome Powell ja tema nõustajad suudavad suunata majanduse pehmele maandumisele? Seekord mitte. “Ainus võimalik maandumine on lennuõnnetus, kus kõik pardalolijad saavad surma,” säutsus Schiff hiljuti Twitteris.

Ponzi ja Madoff läksid oma skeemide eest vangi, aga kuidas saate nende valitsuste eest kohtu alla anda? Süüdistamine tähendab valitsuse osaks olemist. Ja välja arvatud harvad erandid, nagu Ron Paul, usuvad valitsusse minejad, et kuld on barbaarne reliikvia ja Föderaalreserv on hea asi, mis vajab lihtsalt valitsuse pisut nokitsemist. Seega jäävad süüdlased karistamata, välja arvatud juhul, kui avalik pahameel muutub ekslikult kohtuväliseks vägivallaks. Ülejäänud on liiga hõivatud, püüdes ellu jääda ja kaitsta neid, kellest nad hoolivad.

Sõda inimeseks olemise vastu

Ajaloo, sealhulgas USA rahaajaloo uurimine teeb selgeks, et riik ei tegele meie vabaduse tagamisega. Nagu eelmised üheksasada päeva on selgeks teinud, peetakse igasugust “vabaduse” kaitsmist tõenäoliselt vihakõneks. Selle asemel on meid üle ujutatud hea enesetunde sõnadega mitmekesisusest, võrdsusest ja kaasatusest ning hirmust juhitud kliimamuutuse ja tapja covidi kampaaniad. Esitage ükskõik milline neist ja teid demoniseeritakse – või veelgi hullem.

Kuid riik ei saa midagi märkimisväärset teha ilma raha monopoliseerimata ja Orwelli keskpanga digitaalsed valuutad (CBDC) on viimane osa rahasüsteemi kontrolli all hoidmiseks. Uus FedNow maksesüsteem, mis paneb rõhku kasutajate mugavusele, pakub CBDC-dele raamistikku ja psühholoogilist hooldust.

Varjude superjõud

Me saame selle juhtumise peatada. Kaks osariiki, Florida ja Indiana, on CBDC-d nendes osariikides rahana tegelikult keelanud. Tõenäoliselt järgivad teised osariigid. Valitsus keelab sularaha mingil hetkel, kuid need, kes seda praegu kasutavad, hääletavad CBDCde vastu.

Paljud inimesed pöörduvad vahetuskaubanduse poole, mõned kasutavad vahetusmetalle ja varimajanduse poole. Kui see kõlab meeleheitlikult, mõelge, kuidas ülemaailmne must turg oli 2011.aastal maailma kõige kiiremini kasvav majandus. Mõnikord nimetatakse seda süsteemiks D, see sisaldab nii tavalisi väikeseid tehinguid, mis on seotud kirbuturu tehingutega või kodutarvete kaupluste parklates tööd otsivate töötajatega, aga ka suuremaid rahvusvahelisi tehinguid. Nigeerlane David Obi võttis oma mobiiltelefonile ja omaalgatuslikule toetudes ühendust Hiina ettevõttega, et lasta tarnida väikesed diiselmootoriga generaatorid tema kodumaale, kus elektrienergiat sageli napib: „Nagu peaaegu kõik tehingud Nigeeria kauplejatega ja Hiina tootjad, see oli ka sub rosa: radari all, väljaspool valitsuse vaateid või kontrolli, osa süsteemi D mittekuulutatud alternatiivsest majandusuniversumist.”

Friedrich Schneider, Austria Linzi Johannes Kepleri ülikooli teadur, kelle eksperditeadmised on valitsusvälise majanduse vallas ja kes oli  The Shadow Economy kaasautor  , leidis, et süsteem D kasvab paljudes riikides kiiremini kui ametlikult tunnustatud sisemajanduse kogutoodang. Kui süsteem D oleks iseseisev riik, oleks see maailma suuruselt teine ​​​​majandus.

Järeldus

Tulevik on otsustamata, kuid me saame aidata määrata tulemust, kui võtame selle eest vastutuse. Wikipedia defineerib süsteemi D kui „viisi, kuidas reageerida väljakutsetele, mis nõuavad kiiret mõtlemist, kohanemist ja improviseerimist töö tegemisel”. Selles mõttes on edu alati sõltunud süsteemist D, kas valitsusega või ilma.

Ameerika termin on life hack, “mis tahes trikk, otsetee, oskus või uudne meetod, mis suurendab tootlikkust ja tõhusust kõigil elualadel.” Ükskõik, kuidas te seda nimetate, kirjeldab see vaimu, mida kogu inimkond peab omaks võtma, kui tahame valitsuse Ponzi skeemide eelseisva kokkuvarisemise üle elada.

Sarnased

Leia Meid FBs!spot_img

Viimased

- Soovitus -spot_img
- Soovitus -spot_img
- Soovitus -